LÁBÁPOLÁS:
Jót tesz a fáradtság feloldására a váltogatott hőfokú lábfürdő (kneip fürdő). A fürdő ne tartson negyedóránál tovább, és mindig forró vízzel kezdjük, és hideggel végezzük. A hideg fürdő csak néhány másodperces legyen.
Minden lábfürdő után gondosan töröljük meg a lábunkat. Ezután jól masszírozzuk meg a lábfejet a lábhegytől a bokáig. Végezetül a lábakat kenjük be bőrtápláló krémmel.
Az esti lábfürdő különösen frissítő hatású, egész testünket felfrissíti. Nyári melegben a néhány perces hűvös lábfürdő is üdítő lehet.
Nyirkos vagy enyhén izzadó lábra azonban csak langyos lábfürdőt alkalmazzunk.Ha a lábbizzadás nagyfokú, a mindennapos lábfürdő után tanácsos a lábat 1-2 %-os szalicilsavval vagy bórsavval bedörzsölni, majd lábhintőporral beszórni. Hetente kétszer-háromszor formalint is használhatunk. A formalinra érzékenyek kerüljék ezt a szert, mert ekcémát okozhat.
A sok gyaloglástól fáradt lábainkat áztassuk 10 liter víz és 3 evőkanál szódabikarbóna jótékony hatású keverékében. A citromosos vízben való lábfürdő is hatásos lehet.
Ha alvás előtt hideg lábfürdőt veszünk, majd jól átdörzsöljük, akkor jól felmelegszik a lábfejünk, és könnyebben tudunk aludni is!
Minél gyakrabban mászkáljon mezítláb. (Segít a lúdtalp kialakulásának, vagy már meglétének csökkentésében.) Ha talpboltozata lesüllyedt, ne sajnálja a pénzt gyógycipőkre, betétekre.
Amikor csak teheti, polcolja fel lábait, hogy javuljon a vérkeringés, és elkerülje az esetleges trombózisokat.
Ne felejtse a régi körömlakkot lemosni a láb körméről, mert ha túl hosszú ideig marad rajta, árt a körömnek!!!
Utolsó kommentek